شب

روز

خرید حوله تن پوش از مدیوم تا سایز خیلی بزرگ 145 ، 160 ، 170 و 180

خرید حوله تن پوش ، لیست قیمت و مدل های مختلف

حوله تن پوش یکی از بهترین محصولاتی هست که می تونید به راحتی به صورت اینترنتی خریداری کنید. چراکه این محصول با محصولات مشابه و سایر پوشاک‌ تفاوت هایی دارد. برای مثال  انتخاب سایز دقیق کفش یا لباس به صورت اینترنتی بسیار سخته . ولی به دلیل اینکه حوله تن پوش نیازی نیست که کاملا فیت بدن باشه ، انتخاب سایز و خریدش بسیار راحته .

اگر می خواهید حوله سایز بزرگ و خیلی بزرگ خریداری کنید ، وقتی به مغازه های شهرتون یا بازار مراجعه می کنید متوجه می شید که پیدا کردن سایز حوله تن پوش بزرگ و خیلی بزرگ ، کار راحتی نیست . اکثر فروشگاه های بازار ، سایز 125 و حداکثر سایز 135 موجود دارند و کمتر فروشگاهی پیدا می کنید که سایزهای بزرگتر حوله تن پوش داشته باشند.

حوله تن پوش سایز 145 یا xxl

برای خرید حوله ، مهمترین چیزی که باید مد نظر داشته باشید ، قد و وزن است . مخصوصا وزن شما برای انتخاب سایز حوله ، بسیار مهم است . حوله های سایز 145 معمولا برای وزن 100 الی 120 کیلو مناسب هستن .دور تن پوش این سایز به صورت باز شده 150 سانت هست و اگر دور شکم تا 130 سانت باشد ، سایز تن پوش 145 کاملا مناسب خواهد بود .

سایز 160 یا سه ایکس لارج

سایز خیلی خیلی بزرگ محسوب میشه که برای وزن 120 الی 150 کیلو مناسب هست . دور این سایز از حوله تن پوش به صورت باز شده 160 سانت هست و در صورتی که دور شکم اگر تا 140 سانت باشد این سایز کاملا مناسب هست .

این سایزها نه تنها در هیچ فروشگاه اینترنتی دیگری پیدا نمی شوند بلکه در کل ایران هیچ تولید کننده ای این سایزهای خیلی خیلی بزرگ را تولید نمی کند.ولی شما به راحتی می توانید سایزهای بسیار بسیار بزرگ را با بهترین کیفیت ممکن از فروشگاه اینترنتی بازار حوله خریداری فرمایید.

حوله تن پوش سایز 170 یا 4ایکس لارج

دور حوله تن پوش سایز 4ایکس لارج به صورت باز شده 170 سانت است . در صورتی که دور شکم تا 150 سانت باشد ، این سایز مناسب شماست .

حوله تن پوش سایز 185 یا 5 ایکس لارج

دور حوله پالتویی سایز 5ایکس لارج  185 سانت هست و در صورتی که دور شکم تا 165 سانت باشد ، این سایز مناسب شماست .

سایز قد حوله از سرشانه دور حوله مناسب برای
145 یا دوایکس لارج 130 سانت 150 سانت 100 الی 120 کیلو
160 یا سه ایکس لارج 130 سانت 160 سانت 120 الی 140 کیلو
سایز 170 یا چهار ایکس لارج 130 سانت 170 سانت 140 الی 160 کیلو
سایز 185 یا پنج ایکس لارج 130 سانت  185 سانت 160 الی 180 کیلو

توجه داشته باشید که وزن اشاره شده تقریبی است و سایز مناسب بستگی به دور شکم دارد .

برای شستن حوله تن پوش بهتر است دقت ویژه‌ای داشته باشید تا به دلیل شستن نادرست آسیب نبینند و همچنین بوی بد نگیرند. در ادامه روش‌های مختلف شستن حوله تن پوش را برای شما شرح می‌دهیم:

بهترین روش برای شستن حوله تن پوش

استفاده از آب سرد

بهتر است حوله تن پوش را با آب سرد بشویید. این روش به حفظ رنگ و بافت حوله کمک می‌کند.

استفاده از آب سرد برای شستن حوله تن پوش به چند دلیل منطقی مفید است:

 1. کاهش احتمال خراب شدن کیفیت رنگ: در صورت استفاده از آب گرم برای شستن حوله تن پوش، ریسک مات شدن رنگ آن بیشتر است. این رویکرد به ویژه برای حوله‌های رنگی یا چاپی بسیار مهم است که به راحتی ممکن است رنگ‌شان از بین برود و ظاهر نامطلوبی پیدا کنند. با استفاده از آب سرد، ریسک خرابی رنگ کاهش می‌یابد و رنگ حوله تن پوش شما به شکل بهتری و برای مدت طولانی تری حفظ می‌شود.
 2. حفظ شکل و بافت حوله : حوله‌های تن پوش عموماً از نوع پنبه‌ای هستند که با تماس با آب گرم ممکن است شکل و بافت آنها تغییر کند و آنها از اندازه خود کوچکتر شوند یا به اصطلاح دچار آب رفتگی بشوند. با استفاده از آب سرد، این مشکل به حداقل می‌رسد و حوله تن پوش در حالت اولیه‌اش باقی می‌ماند.

در نتیجه، استفاده از آب سرد برای شستن حوله تن پوش به عنوان یک روش بسیار عالی و مفید شناخته شده است که باعث حفظ رنگ، شکل، بافت و صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

استفاده از مواد شوینده ملایم

مواد شوینده ملایم مانند پودر شستشو، مایع شوینده، یا پودر لباسشویی با کمترین آسیب به حوله تن پوش آن را تمیز می کنند.

استفاده از دمای مناسب آب: برای شستن حوله تن پوش دمای آب را بهینه کنید. برای حوله‌های سفید، آب گرم بهتر است، در حالی که برای حوله‌های رنگی، آب سرد یا گرمای ملایم مناسب است.

استفاده از مایع شوینده ملایم برای شستن حوله‌ها دارای چند مزیت است:

 1. کاهش خطر تحریک پوست: مایعات شوینده ملایم، حاوی مواد شیمیایی کمتری هستند و به همین دلیل احتمال تحریک پوست را کاهش می‌دهند. با استفاده از مایع شوینده ملایم، شما می‌توانید از خارج شدن رطوبت پوست و ایجاد خشکی پوست جلوگیری کنید.
 2. حفظ بافت حوله‌ها: حوله‌ها از جنس بافت‌های مختلفی مانند پنبه و میکروفایبر تهیه می‌شوند و هرکدام نیاز به روش شستشوی خاص خود دارند. با استفاده از مایع شوینده ملایم، شما می‌توانید به راحتی بافت حوله‌ها را حفظ کنید، زیرا این مایعات شوینده بافت حوله‌ها را خراب نمی‌کنند و برای طولانی مدت می‌توانید از حوله‌های شسته شده استفاده کنید.
 3. حفظ رنگ حوله‌ها: بعضی از مایعات شوینده شدید و قوی هستند و ممکن است باعث جدایی رنگ حوله‌ها شوند. با استفاده از مایع شوینده ملایم، احتمال جدایی رنگ حوله‌ها کمتر است و رنگ حوله‌های شما به شکل بیشتری حفظ می‌شود.

استفاده از نرم‌کننده

برای حفظ نرمی حوله تن پوش، می‌توانید از نرم‌کننده استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که حوله تن پوش نرم‌تر و لطیف‌تر باشد.

استفاده از نرم کننده می‌تواند در بهبود بافت حوله‌ و افزایش عمر آن مفید باشد. نرم کننده‌ها شامل مواد شیمیایی هستند که به الیاف حوله نرم و لطیف و انعطاف پذیر می کنند. این مواد نرم کننده می‌توانند باعث کاهش اصطکاک الیاف با یکدیگر شده و بافت حوله را محکم و نرم کنند.

همچنین، استفاده از نرم کننده می‌تواند در پیشگیری از تشکیل کپک‌های سفید روی حوله‌ها که به علت ترکیب آب سخت و صابون در حوله‌ها تشکیل می‌شود، مفید باشد. کپک‌های سفید ممکن است زشت و ناخوشایند به نظر برسند و البته ممکن است باعث کاهش نرمی و شفافیت حوله شود.

در نهایت، استفاده از نرم کننده می‌تواند باعث بوی خوب حوله شود. مواد معطر موجود در نرم کننده‌ها می‌تواند بوی نامطبوع حوله را کم کند.

خشک کردن حوله تن پوش

بعد از شستن حوله‌ها، باید آنها را به خوبی خشک کنید. چرا که الیاف حوله، از جمله الیاف پنبه‌ای که بیشترین استفاده در حوله‌ها دارد، خیلی سریع خشک نمی‌شوند. اگر حوله خیس بماند، می‌تواند باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها شود، بوی بدی بدهد و بافت آن را از بین ببرد.

همچنین، بافت حوله‌ها ممکن است به دلیل خیسی بیش از حد، به شکل نامطلوبی تغییر کند. می‌توانید حوله‌ها را در هوای آفتابی خشک کنید. اگر از خشک کن صنعتی استفاده می‌کنید، بهتر است حوله‌ها را در حالت ملایم و با حرارت پایین خشک کنید .

برای افزایش طول عمر حوله و برای جلوگیری از کاهش کیفیت رنگ حوله توصیه می شود شرایط زیر را در هنگام شستشو رعایت فرمایید

دمای مناسب آب برای شستشوی حوله ، زیر 40 درجه می باشد . بهترین دما ، 35 الی 40 درجه است . آب داغ باعث خشک و زبر شدن حوله می شود.

در اولین شستشو بهتر است این حوله جدا از سایر لباس ها شسته شود . با توجه به اینکه دمای شستشوی حوله کمتر از سایر لباس هاست ، شستن همزمان حوله با بقیه لباس ها می تواند عمر حوله را کوتاه تر کند .

 اضافه کردن نرم کننده در زمان شستن حوله می تواند باعث حفظ نرمی و لطافت آن شود .

شدیدا توصیه می شود از شوینده های بدون آنزیم برای شستن حوله های رنگی استفاده کنید.بهترین شوینده برای حوله ، مایع شونده بدون آنزیم است .برای شستن حوله هیچگاه از سفید کننده استفاده نکنید. حتی برای شستن حوله های سفید هم نباید از سفید کننده استفاده شود.همجنین از شوینده‌های اسیدی هم نباید استفاده بشه .

❌ حوله را اتو نزنید

❌برای خشک کردن حوله از خشک کن استفاده نکنید و بسیار بهتر هست که حوله رو در محیط آویزان کنید تا خودش به صورت طبیعی خشک بشه . اگر به هر دلیلی دوس دارید که از خشک کن ماشین لباسشویی برای خشک کردن حوله استفاده کنید می تونید از خشک کن برای کاهش رطوبت حوله استفاده کنید و در نهایت حوله ای که کمی نم دار هست رو در محیط آویزان کنید تا خودش کاملا خشک بشه . بسیار مهمه که حوله به صورت کامل در خشک کن خشک نشه .

❌ در صورت شستن به صورت دستی ، حوله را چنگ نزنید

❌ حوله های نم دار را روی هم انباشته نکنید

❌ حوله را در محیط دستشویی آویزان نکنید

✅ آبگیری حوله های نخ پنبه بعد از چند بار شستن به بیشترین میزان خود می رسد

بسیاری از مشتری ها می پرسن که حوله رو چرا نباید اتو کنیم ؟ بافت حوله با بافت پارچه لباس های ما کاملا متفاوته . حوله به شدت نسبت به حرارت حساس هست و در صورتی که با حرارت بالا شسته بشه و یا اتو کشیده بشه کیفیت و نرمی خودش رو از دست می ده و بافتش خشک و شکننده می شه و به مرور باعث پوسیده شدن و پاره شدن حوله می شه .

اگه به هر دلیلی می خواید حوله رو اتو کنید توجه داشته باشید که قبل از این کار حوله باید کاملا خشک شده باشه و دمای اتو رو هم در کمترین میزان خودش تنظیم کنید.

قیمت حوله تن پوش

حوله های پالتویی قیمت های بسیار متفاوتی دارن که به عوامل بسیار مختلفی می تونه ربط داشته باشه . حتی شما ممکنه دوتا حوله رو در ظاهر دقیقا مثل هم ببینید و هیچ تفاوتی بینشون احساس نکنید ولی همین دوتا حوله هم میتونن تفاوتهای بسیاری باهم داشته باشن و به همین دلیل قیمتشون فرق داشته باشه .

به طور کلی قیمت حوله تن پوش به مواد اولیه و نخ مورد استفاده در تولید اون بستگی داره . از طرفی تولید کننده و مارکش هم می تونه روی قیمت اون تاثیر بزاره . کیفیت دوخت و بسته بندی هم روی قیمت اون بی تاثیر نیست .

البته در برخی از شرایط می تونه قیمت یک محصول رو به صورت نا مناسبی بالا ببره . مثلا ممکنه یک محصول ایرانی رو با مارک های خارجی مثل مارک های ترک بسته بندی کنن و به چند برابر قیمت واقعی به مشتری بفروشن که این مورد خیلی رایجه معمولا هم دقیقا همین اتفاق می افته .

قیمت حوله بر اساس نوع نخ

نوع نخ استفاده شده در تولید حوله روی قیمت او ن بسیار تاثیر گذاره . برای مثال در زمان نوشتن این متن (20 اردیبهشت 402) قیمت هر کیلو نخ خام برای تولید حوله بین 115 هزار و 250 هزار تومان است . حوله تولید شده با نخ 115 هزار تومانی در ظاهر تفاوتی با حوله تولید شده با نخ 250 هزار تومانی نداره و شما نمی تونید فرق این دوتا حوله رو تشخیص بدید . حتی فروشنده های حوله خودشون هم اکثرا نمی تونن فرق این دوتا حوله رو تشخیص بدن و فقط تولید کننده و کسایی که از فرایند تولید حوله اطلاع دقیق دارن می تونن این تفاوت رو تشخیص بدن .

ولی در زمان استفاده کردن ، کاملا می تونید تفاوت رو احساس کنید .

حوله ای که با نخ 115 هزار تومنی تولید شده :

 • آبگیری خوبی نداره و با هر بار شسته شدن آبگیریش کمتر هم میشه
 • نرم نیست و با هر بار شسته شدن زبر تر هم میشه
 • شدیدا پرزدهی داره تا زمانی که تمام پرزهای حوله بریزه و حوله به اصطلاح کچل بشه و با شستن هم این پرزدهی کمتر نمی شه
 • سریعا بو می گیره
 • به سرعت پوسیده میشه

این نوع حوله فوقش یک سال برای مشتری کار می کنه و در این یکسال هم همیشه باعث عذاب مشتری هست و هیچ لذتی از استفاده کردن از این حوله نمی بره .

از اون طرف حوله ای که با نخ با کیفیت بافته شده

 1. آبگیری بسیار خوبی داره و به دلیل اینکه از نخ پنبه طبیعی بافته شده ، بعد از اولین شستشو به دلیل اینکه روغن طبیعی حوله از بین میره ، آبگیریش بسیار بیشتر و بهتر هم میشه
 2. به هیچ عنوان بو نمی گیره مگر اینکه به درستی خشک نشده باشه
 3. عمر بسیار بالایی داره و چندین سال کیفیت خودش رو حفظ می کنه
 4. زمانی که نو هست کمی پرز دهی داره ولی بعد از اولین شستشو کاملا پرزهاش میره و دیگه پرزدهی نداره 

این حوله چندین سال کیفیت خودش رو حفظ می کنه و زمانی بین 6 الی 15 سال برای مشتری به خوبی روز اول کار می کنه .

با یک حساب سر انگشتی متوجه می شیم که حوله ای که به ظاهر ارزون قیمت هست ، در اصل و در عمل بسیار گرونتر  می افته چون عمر بسیار کمی داره و در این عمر کم هم صاحب حوله هیچ لذتی از استفاده کردن از اون نمی بره .

قیمت حوله بر اساس نوع رنگ

علاوه  بر کیفیت نخ مورد استفاده در بافت حوله ، نوع رنگی که در مرحله رنگرزی استفاده می شه هم به شدت میتونه روی کیفیت و قیمت حوله تاثیر بزاره . برای مثال امروز 28 اردیبهشت 402 ، قیمت رنگرزی برای هر کیلو حوله از 15 هراز تومان هست تا 90 هزار تومان .

با وجود اینکه در ظاهر حوله شما ممکنه اصلا متوجه نشید که این حوله با رنگ 15 هزار تومانی رنگ شده یا 90 هزار تومانی ، ولی موقع استفاده این تفاوت رو کاملا حس می کنید . حوله هایی که با رنگ بی کیفیت و ارزون رنگ شدن ، از روز اول تا مدت های طولانی از خودشون رنگ پس می دن و با شستن هم این مورد حل نمیشه تا زمانی که رنگ حوله کاملا خراب میشه و از بین میره .

در مقابل حوله ای که با رنگ با کیفیت و گرون قیمت رنگ شده ، فوقش فقط در اولین شستشو کمی پس رنگ می ده و دیگه تموم شد. حتی بعد از اولین شستشو نه تنها کیفیت رنگش خراب نمیشه بلکه رنگش شفاف تر هم میشه .

قیمت خرید حوله بر اساس نوع دوخت

شاید کمتر کسی پیدا بشه که موقع خرید حوله تن پوش ، به نوع دوخت اون توجه کنه .ولی نوع دوخت حوله پالتویی تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت اون داره . معمولا حوله های بی کیفیت ، دوخت خوب و مناسبی هم ندارن . برای اینکه قیمت این نوع حوله ها ارزونتر در بیاد ، الگوی برش رو طوری انتخاب می کنن که کمترین ریزش پارچه رو داشته باشه . از طرفی در زمان دوخت هم به صورتی دوخت زده می شه که هزینه دوخت کاهش پیدا کنه و از اون طرف هم تعداد تولید روزانه بالاتر بره . به همین دلیل حوله هایی  که با این روش برش و دوخت زده میشن ، قیمت پایین تری دارن ولی در عوض کیفیت و دوام دوختشون هم بسیار پایینه .

برای مثال در حوله های ارزون قیمت ، بخش زیر بغل حوله رو طوری برش می زنن که افت و ریزش پارچه نداشته باشه و به همین دلیل این بخش از حوله به شدت تنگ در میاد و دوامش هم به شدت کاهش پیدا می کنه .

ولی در حوله های گرون قیمت این مشکلات وجود نداره و کیفیت دوخت معمولا به شدت بالاست به همین دلیل هم موقع استفاده کردن از حوله پالتویی احساس راحتی می کنید و هم دوام بسیار خوبی داره و به این زودی ها خراب نمی شه .

حوله تن‌پوش: کاربردها، انواع

در زندگی روزمره ما، حوله تن‌پوش یکی از لوازم شخصی ضروری است که برای ما اهمیت بسیاری دارد.در این مقاله به بررسی کاربردها و انواع حوله تن‌پوش می‌پردازیم. با خواندن این مقاله، شما با انواع حوله‌ها آشنا می‌شوید و می‌توانید بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

 کاربردهای حوله تن‌پوش

 استفاده در سبک زندگی روزمره:

. می‌توانید از آن برای خشک کردن بدن پس از استحمام یا شستشو استفاده کنید. همچنین، می‌توانید آن را در حمام، سونا یا استخرها برای پوشیدن در هنگام خروج استفاده کنید. حوله تن‌پوش با جذب آب بالا و خشک شدن سریع، به شما احساس راحتی و تازگی می‌دهد.

استفاده در ورزش و تمرینات بدنسازی:

ورزشکاران و علاقمندان به تمرینات بدنسازی نیز از حوله تن‌پوش برای خشک کردن بدن پس از تمرینات شدید استفاده می‌کنند. این حوله‌ها معمولاً از جنس مخصوصی ساخته می‌شوند که به خوبی عرق را جذب کرده و بدن را خشک می‌کنند. همچنین، حوله تن‌پوش می‌تواند به عنوان یک پوشش محافظ برای ورزشکاران در زمان انجام تمرینات و تمرینات تمدیدی مفید باشد.

 استفاده در حمام و استحمام:

حوله تن‌پوش یکی از استفاده‌های اصلی در حمام و استحمام است. با استفاده از حوله تن‌پوش، می‌توانید بدن خود را پس از حمام یا دوش خشک کنید. این حوله‌ها عموماً دارای خاصیت جذب آب بالا و خشک شدن سریع هستند، بنابراین بدن شما به سرعت خشک می‌شود و احساس راحتی و تازگی می‌کنید.

استفاده در سفر و تعطیلات:

حوله تن‌پوش‌های قابل حمل و جمع‌شونده بسیار کارآمد هستند. این حوله‌ها به دلیل وزن و حجم کم، آسان برای حمل و نگهداری هستند و در هر مکانی که به آن نیاز دارید، می‌توانید از آنها استفاده کنید. در سفرها و تعطیلات، حوله تن‌پوش‌های قابل حمل و جمع‌شونده بسیار مفید و کارآمد هستند.

انواع حوله تن‌پوش

حوله‌های قابل حمل و جمع‌شونده:

این نوع حوله‌ها معمولاً از جنس مخصوصی بافته می‌شوند که حجم و وزن کمتری دارند. آنها به راحتی قابلیت جمع شدن و بسته بندی دارند و برای سفرها و تعطیلات بسیار مناسب هستند. می‌توانید آنها را در کیف یا چمدان خود جا دهید و در هر زمان که به آنها نیاز داشته باشید، از آنها استفاده کنید.

حوله‌های با جنس ضدباکتریال:

این نوع حوله‌ها دارای خاصیت ضدباکتریال بوده و از جنسی ساخته می‌شوند که رشد باکتری‌ها را کاهش می‌دهد. این ویژگی می‌تواند به حفظ بهداشت پوست و جلوگیری از بوی نامطبوع کمک کند.

حوله‌های تخصصی برای ورزشکاران:

حوله‌های تخصصی برای ورزشکاران معمولاً با جنسی کم حجم و سبک بافته می‌شوند. آنها به خوبی عرق را جذب می‌کنند و بدن را خشک می‌کنند.

منابع:

    "The Benefits of Towel Wraps for Post-Shower Comfort," www.healthline.com
    "Choosing the Right Towel: Fabric Guide," www.thespruce.com
    "The Best Gym Towels for Sweaty Workouts," www.self.com
    "The Ultimate Travel Towel Guide," www.travelandleisure.com
    "The Science Behind the Perfect Towel," www.scientificamerican.com
    "The Role of Towels in Skin Hygiene," Journal of Cosmetic Dermatology, Volume 17, Issue 2, 2018.

بستن